Jak aktualizować wtyczki i motywy WordPress

aktualizacja wordpressa

Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla strony internetowej. Możesz je zainstalować, aby dodać nowe funkcje do swojej witryny. Motywy odpowiadają za ogólny wygląd i funkcjonalność strony.

W poniższym artykule opiszę jak aktualizować wtyczki i motywy WordPress.

Dlaczego warto aktualizować wtyczki i motywy

Wtyczki i motywy są tworzone przez zewnętrznych programistów. Większość z nich systematycznie ulepsza je, dodając nowe funkcje, poprawiając jakość kodu i zapewniając im bezpieczeństwo. Te zmiany są następnie publikowane jako aktualizacje.

Zawsze należy aktualizować wtyczki i motywy, aby zapewnić natychmiastowe zastosowanie tych zmian w witrynie. Poprawia to bezpieczeństwo WordPressa i wydajność Twojej witryny.

Jak aktualizować wtyczki i motywy WordPress

WordPress automatycznie sprawdza dostępność aktualizacji wtyczek oraz motywów i wyświetla powiadomienia, gdy są one dostępne. Gdy pojawi się nowa aktualizacja wtyczek/motywów, zobaczysz powiadomienie w pasku administracyjnym WordPress.

Najpierw zaloguj się do obszaru administracyjnego witryny WordPress. W górnym pasku administracyjnym kliknij ikonę aktualizacji. 

aktualizacja wordpressa

Pojawi się lista wtyczek i motywów z dostępną aktualizacją.

Wybierz pojedyncze wtyczki do aktualizacji lub zbiorczą aktualizację.

Kliknij „Zaktualizuj wtyczki/motywy”.

jak aktualizować wtyczki i motywy

Zobaczysz postęp aktualizacji na ekranie.

Podczas aktualizacji WordPress wprowadzi Twoją witrynę w tryb konserwacji.

Aktualizacja zazwyczaj trwa kilka sekund.

Uwaga! Jeśli posiadasz witrynę o dużym natężeniu ruchu, polecam wstrzymać się z aktualizacją wtyczek do około jednego tygodnia. W tym czasie wszystkie ewentualne błędy zostają zazwyczaj wyłapane i naprawione.

Polecam również wpis – Jak bezpiecznie aktualizować WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.