Jak bezpiecznie aktualizować WordPress

aktualizacja wordpressa

Aktualizacja strony internetowej zbudowanej na platformie WordPress jest regularną i niezbędną czynnością. W celu zapewnienia największego bezpieczeństwa oraz najlepszej wydajności witryny, bardzo ważne jest korzystanie z najnowszej wersji WordPressa.  W poniższym artykule pokażę Wam jak bezpiecznie aktualizować WordPressa.

Dlaczego należy zawsze aktualizować WordPress

Badania pokazują, że większość  udanych ataków hakerskich na witryny WordPress spowodowana jest przestarzałym rdzeniem WordPress, wtyczkami lub motywem.

WordPress jest aktywnie utrzymywany przez programistów z całego świata. Na bieżąco znajdują i naprawiają oni błędy, dodają nowe funkcje i regularnie wyłapują luki w zabezpieczeniach. Te zmiany są następnie publikowane w nowej wersji WordPress.

Musisz więc aktualizować WordPressa, aby mieć pewność, że Twoja witryna zawiera najnowsze poprawki zabezpieczeń, najnowsze funkcje oraz najlepszą szybkość i wydajność.

Jak bezpiecznie aktualizować WordPress

Przygotuj się przed aktualizacją WordPressa

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić przed aktualizacją WordPressa, jest utworzenie pełnej kopii zapasowej. Najlepszą i najbardziej popularną wtyczką do robienia kopii zapasowych jest UpdraftPlus. Dobre firmy hostingowe robią kopie zapasowe przynajmniej raz dziennie (atthost robi je dwa razy na dobę).

Kompletna kopia WordPress zawiera wszystko.

– bazę danych WordPress

– wszystkie zdjęcia i przesłane pliki multimedialne

– wtyczki i motywy WordPress

Ten krok ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwoli Ci przywrócić WordPress z kopii zapasowej, jeśli coś pójdzie nie tak.

Aktualizacja WordPressa do najnowszej wersji

Istnieją dwa sposoby aktualizacji witryny WordPress. Pierwszy jest automatyczny, a drugi ręczny. W tym artykule omówię automatyczny sposób, ponieważ jest on łatwiejszy i zalecany dla wszystkich użytkowników.

Aktualizacja WordPressa przy użyciu wbudowanego systemu (1 kliknięcie)

Najpierw zaloguj się do obszaru administracyjnego witryny WordPress. W górnym pasku administracyjnym kliknij ikonę aktualizacji.

aktualizacja wordpressa

Zobaczysz informację, że dostępna jest nowa wersja WordPressa.

Teraz wystarczy kliknąć przycisk „Aktualizuj teraz”, aby rozpocząć aktualizację.

jak aktualizować wordpress

WordPress pobierze i zainstaluje teraz najnowszą wersję oprogramowania.

Zobaczysz postęp aktualizacji na ekranie.

Podczas aktualizacji WordPress umieści Twoją witrynę w trybie konserwacji. W tym czasie nie ma możliwości aktualizacji motywów ani wtyczek.

Po zakończeniu aktualizacji nastąpi przekierowanie do ekranu powitalnego WordPress. W zależności od wersji, możesz zobaczyć stronę wyjaśniającą i co nowego w WordPressie.

To wszystko, udało Ci się zaktualizować WordPress do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.